KONEC! Co nabídla sezóna 2016? Titul, rozchod, zlomeniny!

28. listopadu 2016 v 2:20 |  F1 FAN LINE
Nemusíte se bát, naštěstí se odmlčí jen závody, blog bude žít dál a možná teď bude paradoxně o něco aktivnější než dosud. Každopádně, když máme ten konec… což znamená Rosberg má titul, Hamiltonovic fanoušci oči pro pláč, Massa formuli, která mu klekla při jeho poslední domácí VC… pojďme se za sezónou 2016 trochu ohlédnout.Hamilton poprvé ustál rozchod - pozn. ustáli to také auta ostatních závodníků
Jak známo, osobní život se dokáže v práci promítnout hodně. Několikrát jsem tady trollila a připomínala, že když Lojzovi natáhla jeho kočička Nicole kopačky, chudák Massa to měl na talíři celou sezónu. No a on ten rozchod (pokud se nezajímáte, vysvětlím - Lojza se s Nicole scházel a rozcházel snad každých 14 dní) přišel taky tuto sezónu. Světe div se, na výsledcích Hamiltona se to neprojevilo (asi už si zvykl) a na karosérii ostatních vozů, se kterými Lewis na trati závodil taky ne.


Rosbergův titul: zasloužený, nebo domluvený?
Pokud si mám z dvojice Hamilton x Rosberg vybrat, komu bych dala titul, pětikilo, radu ohledně kvalitní rtěnky… vždycky by to byl Rosberg, protože ve mně jeho chování nevyvolává chuť ho insultovat. To se bohužel u Lojzika moc říct nedá.

Všimla jsem si, že se strašně řešilo, jak Hip Hop ke konci závodu v Abu Dhabí zpomaloval a zkoušel ten titul ještě nějak vytáhnout z paty. Je celkem jedno, jestli to bylo zákeřné, chladné, podlé, bojovné,.. ono to prostě jenom potvrdilo, že zoufalí lidé dělají zoufalé činy. A podstatné mimochodem je taky to, že kdyby někdo přibrzdil Hamiltonovi ve chvíli, kdy mu jde o titul, tak začnou zase lítat prostředníčky. O tom by zas mohl Guttieréz vyprávět.

Konec Massy a Buttona
V předposledním závodě pár fanoušků neslo blbě fakt, se Massa nedokončil poslední domácí závod. No jo, taky mi to bylo trochu líto. Massovi sice nefandím, ale na druhou stranu, když odchází takový velikán, který se nám stará o bezpečnost a on prostě tu poslední domácí velkou cenu nemůže ani dojet do konce, tak koho by to nezabolelo, žejo. A podobně na tom byl včera taky Jenson Button, který svou poslední VC taky nedokončil. No, aspoň, že nebyla domácí, člověka by z toho zase píchlo u srdce…

Kvyat a Vestappen
Co si budeme, Daniila už asi v F1 nic hezkého nepotká. RB si zaměstnal Vestappena, ten jim zvedl zisky, protože dnešní mládež má vygumované ňoumy ráda, takže smůla. Daniil se navíc letos ukázal spíše svými incidenty, než skvělými výsledky. No a Verstappenovi se naopak u RB celkem dařilo… minimálně hnout žlučí většině fanoušků, řekla bych.

Já vám nevím. Nemám Maxe ráda, ale ten kluk za to nemůže. Může za to jeho fotr. I když, co si budem… on občas Maxík vypustí z pusy nějakou takovou hroudu, že se z toho musí fackovat i jeho příznivci. Mimochodem, podle mě měl Max na začátku mnohem více fanoušků, ale postupem času o ně přichází.

Tímto bych tedy chtěla upozornit na možné riziko, pokud fandíte/chcete fandit Maxovi: klidně si mu fanděte, ale ono se taky klidně může jednoho hezkého dne stát, že až se Max zase odborně k něčemu vyjádří, bude to opět taková sračka, že až si to přečtete, ozve se obrovská rána a vy se propadnete hanbou.

Fernando Alonso a…
Jasně, on na tom v letošní sezóně byl Mekáč možná o něco lépe, než minulý rok, ale stejně Alonso bodoval spíš tím, jaké holky si vodil na trať, než tím, jak se na té trati proháněl. Celkem mě bavily ty hejty, jakože jsou jeho holky strašně umělé a tak. Dobře. Budu se tvářit, jakože pánům věřím, že kdyby se před nimi Fernandova dívka svlékla, oblékli by jí zpátky a vyhodili před dveře.

Ha. Ha. Ha.

No, každopádně, dramatický moment jsme s All bonzem zažili v Austrálii, kde to napálil do zdi, vystoupil sám a pak měl snad něco s žebry. Pokud se Mekáč inspiroval biblickými příběhy, nechal Alonsovi žebro odebrat a sestavil mu z něj motor, pak by to vysvětlovalo menší posunutí McLarenu v uplynulé sezóně.


No a co vy? Jaký moment v sezóně se vám líbil nejvíc, co vás naopak nejvíc rozhodilo?
PS: články na tomto blogu se nepočítají.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 DK26 | E-mail | 28. listopadu 2016 v 19:46 | Reagovat

Děkuji, že ses slovem zmínil/zmínila o Daniilovi. Snad druhá věta v podnadpisu "Kvyat a Verstappen" nebude pravdivá. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama