Radioová komunikace z Hockenheimu

6. srpna 2016 v 17:22 | S-fan |  Nebudu mlčet


Před závodem Velké Ceny Německa, která se po roční přestávce vrátila zase na Hockenheimring, FIA opět měnila pravidla okolo radiokomunikace a týmům například zakázala kouzelné tlačítko, kterým mohli jakoukoliv zprávu pro média. Nevím, jestli zrovna nová pravidla pomohla, ale závod přinesl několik velice zajímavých a zábavných rádio rozhovorů a tady je jejich přehled.1 - Vettel, stratégové Ferrari a undercut
Blížila se doba pro konečnou, třetí zastávku v boxech, když Sebastian Vettel, v tu dobu na 5. místě dostal příkaz zajet do boxů dříve. Vettel se ale proti rozhodnutí týmu "vzbouřil" a řekl, že jeho pneumatiky jsou v pohodě ještě pár kol zvládne. V tom dostal informaci, že brzká zastávka je jedinou šancí pro undercut. "Všichni jsou na míle daleko, koho chcete undercutovat?" podivil se Vettel a měl pravdu - nejbližší soupeř před ním byl Max Verstappen, asi 8 sekund daleko. Stratégové Ferrari po chvíli uznali svou chybu a nechali Vettela na trati o něco déle… No, kluci nezoufejte, trochu ještě potrénujte a třeba příště z 5. místa undercutujete i Hamiltona. Do té doby, si to bude řídit Vettel raději sám.
2 - Alonso a nepovedená zastávka
Fernando Alonso dostal do ucha zprávu, že na to má pořádně zatlačit a že další vůz před ním je Gutierréz z Haasu. Fernando měl na své Hondě nové pneumatiky, protože byl krátce před tím v boxech, ale zastávka se týmu moc nepovedla a ztratil tak nějaké pozice, proto jeho odpověd' na povzbuzující rádio byla: "V pohodě kluci, klidně ztratím několik pozic při další zastávce, já si je vyjedu zpět". Ironická zpráva se objevila v přenosu a to Fernanda rozpálilo do běla a řekl, že režie záměrně vybírá negativní zprávy. No, at' je to jak chce, mě tento krátky rozhovor pobavil dobře. Alonso následně Gutierréze předjel (a byl to krásný manévr, asi nejlepší z celého závodu), ale v pozdější fázi závodu na tyto souboje doplatil, musel šetřit palivo a propadl se mimo body.
3 - Ricciardo, Gutierrez a modrá vlajka
Esteban byl tak trochu v kurzu a následně si na něj postěžoval Daniel Ricciardo, když jej předjížděl o kolo a Gutierréz se rozhodl, jako několikrát v tomto roce, ignorovat modré vlajky. Pak si asi vzpomněl na Hamiltonův vzkaz pro něj (během VC Německa se stali zase kámoši, uff) a nechtěl, aby se opakoval, tak Ricciarda nakonec pustil před sebe. Ten si ale neodpustil do rádia narážku a zahlásil: "To je můj oblíbenec, miluju toho chlápka" ironicky. Odpověd' od inženýra z Red Bullu byla: "My víme, tohle dělá všem"…. Guti je zkrátka mezi jezdci populární a tak mu na setkání jezdců před závody začali promlouvat do duše, zdá se, že to ale moc nepomohlo.
4 - Button a předjetí Bottase
Blížil se samotný závěr Velké Ceny Německa a do konce zbývalo pár posledních kol. Williams a Valtteri Bottas se rozhodli pro riskantní strategii dvou zastávek v boxech a tak měl na svém voze už výrazně opotřebované pneumatiky a ztrácel jednu pozici za druhou. V tom se za ním řítila černá Honda s Jensonem Buttonem, který dostal zprávu, že ted' má zatlačit a má šanci se před Bottase dostat. Jeho odpověd' byla jednoznačná… veselým "OK, I'm coming!" mě dostal a potvrdil, v čem jsou Britové nejlepší. Jeho suchá a přesto veselá hláška mě odzbrojila a regulérně jsem se musel začít smát nahlas. Tohle se mu povedlo, stejně jako se mu nakonec povedlo dostat se před Bottase a získat tak body za 8. místo… Možná nejsou kluci z Hondy tam, kde by chtěli být, ale rozhodně dokáží pobavit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama