VC Evropy a VC Rakouska: nula, nula,.. ručník?

8. července 2016 v 17:36 |  F1 FAN LINE
Dlouho jsem nic nenapsala. A víte proč? Protože vlastně není o čem. Upřímně, myslím, že pokud si v jednom článku shrneme největší kauzičky dvou posledních závodů, bohatě to bude stačit, protože ono se toho až tak neděje. Ale pojďme o tom podiskutovat...

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/4/45/F1_logo.svg/1280px-F1_logo.svg.png


BAKU aka VC Evropy aka Hledání ztraceného času

Už dříve na blogu vyšel článek týkající se pochybností nakolik je skutečně VC Evropy situována do Evropy, ale pal to čert, víme, že Berniemu by nepřišlo blbý jezdit Velkou Pardubickou třeba v Keflavíku, jen když z toho potečou prachy. Jo, ty, Bernande, neříkal jsi vlastně že F1 bude mít do konce minulého roku nového majitele, nebo jak to bylo?

Nicméně, zpátky k Baku. Nepochybně je to docela zajímavé město (dle mého uvážení ale daleko více tím, že se tam nechodí daleko pro facky a schopností prezentovat se velkolepě, než tím, že by tam postavili nějaký nadupaný okruh). Buď jak buď, panáčkové tam umí hospodařit s ropou, což se k F1 vyloženě hodí, žejo. Ostatně, ono to tam tou ropou tak nějak dýchá. Kdo byl a viděl, ten ví, kdo nebyl a neviděl, tak stačí asi říct, že se v Baku nachází Státní naftová akademie. Chápeme.

Moje smůla byla ta, že jsem se na live přenos nemohla podívat, takže jsem to viděla až o něco později (navíc s komentářem ze Sportu 1 nebo 2, nevím, neřeším) a měla bych k tomu tak tři věci:

1. Skutečný obdiv k lidem, kteří dokáží sledovat F1 s komentářem ze Sportu každý závod. Je fakticky neuvěřitelné, jak Richtr dokáže vyzdvihnout Hamiltona naprosto za každé situace. Já mám teda taky svého oblíbence, ale rozdíl mezi mnou a Richtrem je ten, že o mně to neví nikdo, kdežto u něj to už diváci odhalili (nedalo to moc práce) a mají to na talíři závod co závod (ne, že by to obyčejný divák potřeboval vědět).

2. Závod jsem nedokoukala do konce. Stačilo mi nějakých 13 kol a pak jsem si uvědomila, že si chci jít raději umýt hlavu a dokoukat to potom. No a do teď nic. Ne, že by to vyčuhovalo ze stereotypu závodů F1, které poslední dobou nic moc, ale asi to fakt bylo slabé kafe. Nejzajímvajší na tom byl Charouz, který se částečně snažil o spisovnou mluvu (shody podmětu s přísudkem včetně) a částečně od něj Čeština dostávala pořádně na prdel. Samozřejmě, jezdil ve Formuli 1, ví o čem mluví. Ale pořád je to sportovec a ti dělají líp když konají než když mluví.

3. Zajímavý okruh? Really? Jasně, 100 lidí znamená 100 chutí, ale proboha... Přiznejme si, že okruh v Baku je téměř vše, jen ne zajímavý. Zajímavá je pouze ta část u věžičky, ale rozhodně ne rovinky. Zajímavé by bylo, kdyby jezdce pustili z Brna do Prahy po D1 kvalitě cesty navzdory, ne když je nechají kroužit na okruhu ruské periferie.

Upřímně myslím, že když se přes to 13. kolo závodu nedostanu a nikdy zbytek závodu neuvidím, ale budu moct dál žít plnohodnotný život.

VC Rakouska

Vlastně ani nevím co k tomuhle závodu říct. Můžu napsat co chci a stejně se to vždycky rozdělí na skupiny Hamiltonových fans (přičemž u některých mám silné obavy, že nad nim dokonce onanují) a na skupinu, která ho bude urážet a bude brát za špatné všechno co udělá. A teď co je správně? :)

Hamilton je prostě vždycky jednoduchý cíl, PRO VŠECHNY - neumí se chovat, není chytrý, nevidí si do pusy, leze lidem na nervy, protože díky němu (a dominanci Mercedesu jako celku) stojí Formule 1 poslední dva roky za starou belu, neuvažuje než něco řekne a na neštěstí se asi neobklopil lidma, kteří rozumí PR, případně se obklopil lidma, kteří PR nerozumí. Ano, přiznejme si, že na trati nepatří mezi špatné jezdce, ale zároveň si přiznejme, že normální člověk ho může mít rád pouze jako závodníka a ne lidsky. A předem říkám, že na nějaké argumentování "A PROČ?" reagovat nebudu, protože pokud ho má někdo rád lidsky, většinou je na stejné úrovni jako Lojza sám (viz. první řádek tohoto odstavce), takže chápeme...

Co se týče incidentu v posledním kole. Ono je vlastně fuk čí to byla chyba. Aspoň bylo nějaké vzrůšo ne?

Kecám. Chyba to byla Rosbergova, stálo ho to vítězství, které by bylo docela hezky vyjeté, vzhledem k tomu, že startoval ze 6. místa, na druhou stranu, konečně byl na chvíli zase za prasáka on, protože věčně tam nějaké pikle kuje Lojza, u kterého to všichni tolerujeme, protože je to ten bohém, žejo. No.

Monterky RB - Já teda jako chápu, že domácí závod je domácí závod, ale proboha. Těžko říct, jestli Maxovi bylo lepší tleskat za odvedený výkon a nebo se posmívat za ty nemožné monterky, které s Riccim museli celý víkend nosit. Jasan, člověk když pracuje mezi lidma, tak si zvykne na všechno, ale někdy by trochu míň kreativity neuškodilo. Ale vždycky může být hůř. Si vezměte že by byl RB český tým a jela by se VC u nás. Co by jim jako chudákům na ty monterky dali? Sandály s ponožkama?

All Bonzo a ručník - Já fakt nechápu. Asi se mu už ani nechci smát, protože tohle není ani trochu vtipné. To jako vážně? To jsi to zase musel odstavit? A tentokrát žádná výmluva, nic? No, ty teda McLaren oholíš asi o hodně, ale do Máry Víta máš asi ještě pořád daleko. Každopádně... Nechápu, šasi lepší než Ferrari a furt nic. Jo. Mimochodem, jak mi minule nějaký chytrolín počatý v knihovně tvrdil, že se mám víc zajímat (protože jsem samozřejmě hloupá a holka k tomu - a to jako bacha, to je argument jak noha, tím se budeme řídit) k čemu mu jako budou dvakrát čerstvý pneumatiky? Si myslím, že za těch pár kol se to až tak neopotřebuje, ale tak já nejsem od Pirelli, takže chápu, že se můžu mýlit...

1. bod pro Manor v této sezóně - No tak tohle fakt nepotřebuje rozvádět...

Obrubníky - Proboha! Tak on nám konečně někdo udělá obrubníky, které dělají závod atraktivní, vymele se na tom x jezdců, mladý Verstappen držkuje, že mají auto řídit fanoušci (a vůbec, co si to vlastně dovoluje, zobák jeden, kdo je za to placený? To to jako trefí a ještě bude brblat? Má tam být zeď, ať tě to dá do parády! Co bys nechtěl, Versťo, přijdeš si v 17 do F1, vezmeš nám iluze o tom jak je těžké tohle auto řídit, jak je těžké ty stroje krotit a ještě bys nám chtěl vzít obrubníky?! Tebe byl čert dlužen, běž si jezdit motokáry a až se naučíš trefit trať tak jak máš, tak přijď a my pouvažujem, jestli ti umožníme aspoň jezdit na fichtlu pro odpadlíky jako Alojz a spol.!!!) a ony ještě někomu vadí? Myslíte to vážně nebo trollíte? A nějaké argumenty o bezpečnosti si strčte tam jak končí záda, protože myslet si, že je F1 o bezpečnosti je hrubá chyba spousty lidí a bohužel na to královna motosportu doplácí.

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Marcel | E-mail | 8. července 2016 v 21:45 | Reagovat

To je možná to nejrozumnejsi co jsem četl

2 Marcel | E-mail | 8. července 2016 v 21:47 | Reagovat

Já sleduji F1 už 15 let až mě děsí, že je to tak dlouho. Nevím nakolik se můžu rozepsat, nikdy jsem na blog nereagoval tak my napiš. Budu rád

3 Tom | Web | 9. července 2016 v 14:20 | Reagovat

To je hodně dobrý článeček, skvělý postřehy... ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama