Co přinese VC Kanady?

12. června 2016 v 16:50 |  F1 FAN LINE
Kvapem se blíží start VC Kanady, ke které už se spousta jezdců vyjádřila a kam spousta týmů přivezla své nové vychytávky. Pojďme se společně podívat na podrobnosti, očekávání a taky vysvětlení, proč to stejně bude k ničemu.
Ferrari nastoupilo do minulé sezóny ve skvělé formě, často útočilo na bednu a dokonce i v Merglu si už v garáži povídali o tom, že by si na ně měli dávat pozor, protože dýchají HipHopovi a Rosbergovi na kufr. Ale pryč s minulou sezónou, protože letos to zatím nic moc není - možná spíš to nic, než moc. Víme, že od královny silnic se ve Ferrari až tak moc nečeká a pokud tým počítá s vyjetím titulu, tak nepochybně s Vettelem - přiznejme si totiž, že lidi jako Alonso, Button a Massa zkrátka stejně jako královna silnic už prostě žádný titul mít nebudou a pokud jo, tak v ef jedničce to určitě nebude. S vyjímkou Massy, tam by to mohlo vyjít na Plačku šampionátu.

Buď jako buď, Ferrari si přivezlo do Kanady novinku, na kterou padly dva vývojové žetony, tak tifosi můžou doufat, že tyhle žetonky budou mít nějaký smysl. Mimo to si Ferrari stejně jako McLaren přivezlo do Montrealu nové palivo, kterým chtějí rovněž dosáhnout zlepšení. U Ferrari si teda nejsem zrovna jistá, jestli to pomůže, u McLarenu se na palivu prý spolupracovalo s Hondou, takže tam to nepomůže určitě, ale vzala bych si toho za dvojku do sekačky. Nebudeme si nic nalhávat, McLaren teďko dojel docela dobře, to znamená, že má zase tak na rok vystaráno a vrátí se zpátky.

Další věc je, že chce Max Verstappen na bednu. Už se novinářům rozplýval nad tím, jak blízko tam je člověk v určitých místech zdi a víme, že on když má příležitost, tak ji políbí. V Monacu ho od bariér téměř nemohli odervat.

REKAPITULACE

V Kanadě je ale o zábavu postaráno už od prvního tréninku - do zdi šampionů to zaparkoval během kvaldy Sainz, ale těžko můžeme předpokládat, že byl posledním jezdcem, který to do ní letos narval. Každopádně, pojďme se ještě vrátit k tomu pátku...

První trénink nabídl pěknou komedii: Massa vyjímečně neřešil bezpečnost v ef jedničce, nýbrž HipHopa (má teď asi strach víc o jeho bezpečnost), který by se prý měl víc koncentrovat na svou kariéru jezdce F1, než na to špásování mimo. Krom toho, že mu do toho nic není, tak mu názorně skokem do bariér ukázal, jak to dopadne, když se člověk dostatečně nekoncentruje. Na závěr se z garáže McLarenu valil dým, ale zas kdo by si nedal čouda po tom, co se jim povedlo v Monacu. Taky bych slavila pár týdnů v kuse.

Hvězdou třetího tréninku je renaultista Magnussen, jenž na první pohled může působit jakože na trať vyjel v sobotu jenom trochu zašpásovat. Vlastně to může působit tak trochu zklamaně: rozhodit Vettela, rozhodit Rosberga a potom se odporoučet do zdi.

Vzhledem k tomu, že zajímavé dění se tedy v Kanadě nabízí vždycky ob jednu akci na trati a kvalifikace moc zábavy nepřinesla, můžeme se snad alespoň těšit na vydařený závod, ze kterého samozřejmě můžete čekat můj komentář.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama