KDE A PROČ SLEDOVAT FORMULE 1

31. května 2016 v 20:45 |  Nebudu mlčet
Se začátkem sezóny 2016 se oslavilo roční výročí, kdy Formule 1 zmizela v ČR, potažmo SR, z neplacených kanálů. Osobně přiznávám, že i v době, kdy Formule 1 běžela na Nově, sledovala jsem přenosy na streamu. V následujícím článku vám vysvětlím proč a zároveň koukneme na možnosti dnešního fanouška…
Možná mi někdo řekne, že nejlepší možnost jak sledovat F1 je přímo z tribuny na okruhu. Pokud ale nejste zrovna Onasis, těžko si takový luxus budete dopřávat během každého závodu, nehledě na to, že vždycky budete mít výhled jenom na určitou část tratě, takže vám nikdo nemůže zaručit, že se mladý Verstappen vyliská přímo před váma, případně, že právě před váma to Alonsovi chcípne.

A teď se dostáváme k základnímu dělení. Fanoušci Formule 1 by se dali rozdělit do dvou skupin: ti, kteří mají kapacitu na televizi a ti, kteří raději ladí závody na netu.

Sport 1, Sport 2
Ve svém okolí vlastně asi ani nemám nikoho, kdo by se díval na S1 nebo S2. Problém není zainvestovat peníze, problém je v obsahu. Když už si člověk platí za to, aby něco viděl, tak by to aspoň rád viděl. Nepřerušovaně, bez reklam, které nesou dané televizi peníze, protože peníze této televizi věnoval i divák, kterého všechno ostatní, mimo to za co zaplatil, ruší. J
Mimo to i úroveň komentování není nikterak valná. S bývalými jezdci, kteří komentují na Sky Sports je to vlastně téměř nesrovnatelné, zkrátka nebe a dudy. Oni tak nějak chápou, že ve chvíli, kdy dojde ke kolizi, divák nemá zapotřebí slyšet, že je to skandál. On si to ostatně divák vydedukuje sám, co to je… Ale aspoň se to neseká a nemusíte aktualizovat.

SKY SPORTS ( a jiné internetové vysílání)
Sky sports je naprostá úžasná věc pro lidi, kteří umí, případně si potřebují trochu zdokonalit angličtinu (i když horší než ta Alonsova nebo Perezova bude jenom těžko) a zároveň chtějí vidět zázemí Formule 1, to co předchází startu, co následuje po závěrečném ceremoniálu a podobně. Moderátoři jsou vesměs lidé, kteří Formuli 1 dost rozumí, neboť sami závodili a vědí o čem to je: jmenovitě Martin Brundle, Damon Hill nebo Johnny Herbert. Osobně miluju jejich styl humoru, který je funknční a smějou se mu nejen moderátoři, ale i diváci (což není u každého komentátora F1 pravidlem).

Další alternativou je třeba sledování zahraničních kanálů přes televizi - osobně se mi líbí docela možnost sledovat německé programy, ale bohužel se svou němčinou bych rozuměla jenom tak z 50% tomu, co se řeší, byť připouštím, že u S1 nebo S2 se občas může divák cítit podobně.


Závěrem by se asi slušelo dodat, že asi nezáleží na tom, jestli se člověk dívá na placené nebo neplacené kanály, ale až přijde nějaká kravina v podobě halo nebo uzavřených kokpitů, tak počet diváků poklesne a nespasí to ani Hamiltonův nový track.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama