Sezona 2015: problémy, bouračky a pláč

11. ledna 2016 v 22:04 |  F1 FAN LINE
Začátek roku už je sice dávno za náma, ale začátek sezóny stále v nedohlednu, takže nebude na škodu si tu předešlou trochu shrnout. A vezmeme to abecedně…

Je mi skutečně velkou ctí otevřít toto odborné hodnocení Fernandem Alonsem
Ono se to asi moc nezdá, ale Alonso má spoustu společného s některými českými politiky. Je královsky placen, ale výsledky nejsou vidět žádné. Respektive, v případě Alonsa je to pár pentlí a nadávky. Na druhou stranu jako jasně, je to velikán, minulou sezónu oslavil svou 250. velkou cenu, ve které startoval a do cíle dorazil s jedním bodem a pentlí k tomu. Nu bylo to velkolepé. Vzhledem k tomu, že byl Alonso nazván květinkou a že květinka celou minulou sezónu jezdila s pohnojeným monopostem, snad z toho letos bude.


Valtteri Bottas, Fin kterého nemám ráda, protože není příliš pěkný a kdyby nejezdil u Williamsu, měl by možná míň fanoušků než Maldonado. Jeho sezóna byla prostě rána. A kdyby jenom jedna, žejo. Bylo toho víc a rozdělovalo to davy, možná celé Finsko! Pravdu měli ti, kteří nad tím pokrčili rameny, protože tohle jsou prostě závodní incidenty a když je jeden ze soupeřů debil, který jezdí jako král silnic a zavírá zatáčky, tak to prostě někdo odsere i kdyby čert na koze jezdil…


Jenson Button aneb jednooký král mezi slepými. Vzhledem k tomu, jakou fraškou byla sezóna 2015 ze strany Hondy, navíc pro Jensona to byla skutečně otrava, co si budem říkat. Nelze se divit, že když neviděl reálnou možnost dostat se na podium, aspoň pořádně koukal kolem sebe a bonzoval kdo jak jezdí. Vzhledem k tomu, že karma prokazatelně existuje, doufejme, že udavač bude mít letos auto postavené tak, aby mohl bonzovat dál než na Marussie.


Marcus Ericcson a Romain Grosjean spolu sice nemají společnou národnost (i když je Grosjean vlastně dezertér), každopádně je pojí fakt, že mě ani jeden moc nezajímají. O zadní příčky se nastarám (kromě Alonsa, tomu se posmívám vždycky), takže Ericcsona neřeším a Grosjeana si vlastně taky moc nevšímám, krom toho, když v Rusku nakouřil do zdi, protože toho by si nevšiml asi jenom finanční ředitel Lotusu, který musí být na nějaké to papírování ohledně peněz z pojistky a ekolikvidaci víc než zvyklý a na jeho místě bych nad tím asi už jen mávla rukou.


Lewis Hamilton aka mistr světa. Nemyslím si o něm, že by byl špatný jezdec, myslím, že je podstatně horší zpěvák. Letošní sezóna pro něj pochopitelně byla složitá, páč raper teď proráží v Hollywoodu a nějací ti majitelé aut by vám řekli, že v Monaku taky. Až na pár přešlapů měl pochopitelně úžasnou sezónu, protože kdyby byla na hovno, asi těžko by ten titul získal, každopádně ta hra na silnějšího a následné fňukání ho stejně snižuje, takže pokud se nehodí do klidu, i kdyby měl titulů devět, bude to pořád stejný idiot. A jedna taková FB rada, Lewisi, až budeš mít pocit, že máš problém, zazpívej si… Třeba pochopíš, že tvůj zpěv je daleko horší než "problémy"…


Hulkenberg, přesněji závodník, kterému se letos zadařilo mimo F1 a spousta z fanoušků o něm špekulovala jako o možném náhradníkovi Räikkonena. Přiznám se, že jak už jsem se nejspíš zmínila, kromě Marussie a Alonsa mě zadní řady moc nezajímají a o slabší týmy se moc nezajímám, ale musím přiznat že radiová komunikace poté, co došlo ke střetu mezi ním a Marcusem, mě opravdu pobavila. Mezi námi děvčaty, nemyslím si, že by Nico příští rok dostal fleka u červených, ale viděla bych ho tam podstatně radši než Bottase.


Vzhledem k tomu, že je Daniil Kvjat ruské národnosti, o které nemůžu ani slyšet (pro rusofily vzápětí dodávám, že Amerika je pro mě způsob jak slušně nahradit slovo "hovno"…), neměla jsem na něj raději názor a spíš čekala, co předvede letos. Bylo příjemné překvapení, jak bojoval a snažil se ukázat co v něm je. Věřím, že pro Ricciho to nejspíš nebylo úplně příjemné, protože - samozřejmě, kdo by měl vedle sebe raději někoho silnějšího než někoho slabšího (a na patetické kecy se vybodněte, protože budete za vola, který tyhle milé řeči žere jezdcům i s navijákem).


Pastor Maldonado, jezdec, ke kterému vlastně ani nevím, co napsat, protože je to nekonečný příběh. Už před začátkem sezóny o něm jeho tým prohlašoval, že chystá velké věci. Pastor je muž na svém místě a co splní, to slíbí. Docela trefně ještě glosoval, že kdyby chtěl, mohl by porazit i Hamiltona. Souhlasím a věřím, že mít trochu rychlejší auto, porazil by nejen Hamiltona, ale zrychtoval by je tam jako prase kýbl šrotu úplně všechny.

U Felippeho Massy nehodlám hodnotit jeho úspěšnost během závodů, protože na to si každý udělá názor sám. Massu musíte buď milovat nebo nesnášet a nebo se mu smát, protože nic mezi tím prostě není. Každopádně bych řekla, že Massova sezóna nebyla moc úspěšná, protože ještě stále neprotlačil uzavřené kokpity, což je samozřejmě velká vada na bezpečnosti. Je mi neskutečně líto, že chudákovi ještě nedošlo, že nebezpečí prostě k ef jedničce patří a pokud si myslí, že je bezpečné jezdit 315 kilometrovou rychlostí, tak nevím jestli mu na hlavu spadl panelák nebo něco většího, ale skutečně to tak není.


Roberta Merhi sice krouhli, co se týče počtu závodu v sezóně, na druhou stranu myslím, že se ještě do ef jedničky vrátí. Když ne kvůli talentu, určitě kvůli zjevu, který k televizi přitáhne fanoušky ženského pohlaví a přiznejme si, že nějaký ten marketing v F1 taky musí být.


Následuje pro mě poměrně nezajímavá dvojka Felipe Nasr a Sergio Peréz, ale když upustím od své objektivity, musím přiznat, že v momentě, kdy se Felipe podivoval nad tím, jak ho mohl Maldonado sundat, když mu v zatáčce nechal dost místa, stála jsem na jeho straně. Každopádně ve chvíli, kdy se začal vztekat Maldo, že do něj Felipe drze najel a on si jakože ještě bude muset odpykávat pentli(?!), skoro se můj názor změnil, protože co řekne Maldo, to je svaté a přes to nejede vlak ani nic jiného. Kromě jeho maličkosti.

Co se týče Peréze, hezké pódium. Byla to sice z prdele klika, ale i o tom je život…


Kimiho Räikkonena dost možná čeká jeho poslední sezóna v ef jedničce, což je podle mě naprostá škoda, protože nikdo nemá ironičtější a sarkastičtější poznámky než on, nehledě na to, že perfektně trollí. Samozřejmě mi můžete namítnout, že perfektně trollí taky Alonso nebo Hamilton, ale mezi trollením a být idiot a myslet to vážně je poměrně velký rozdíl.


Daniel Ricciardo je bezproblémový jezdec, o kterém se toho mimo dráhu moc neví, což z něj dělá trochu nuďase. A to je škoda. Ale tak jezdit jezdí, žejo…


Nico Rosberg letos přišel kromě titulu taky o možnost pláchnout před manželkou bez závazků, jelikož si s Vivian pořídil caparta. Takže všichni dobře víme jak dojatě se cítil u porodu, jak nakoupil nové rodinné vozy, jak vypadá pokoj jeho dcery,.. ale ve finále je to všem poměrně u prdele, protože na okruhu má stejně silné auto jako Hamilton, který bral letos téměř každý závod jako exhibici, ale Nico s tím prostě neudělal. Ale jsme rádi, že mu to aspoň doma klape.


Carlos Sainz mi nepřipadá jako vyloženě špatný jezdec, jak o něm na různých fórech čtu, ale možná to bude tím, že má ucházející vzhled a dostat se do první desítky mi připadá většinou docela dobré. Uznávám, že má divný nos, ale tak není vždycky všechno jenom dokonalé. Jsem docela zvědavá na příští sezónu, kde doufám, zajede Verstíka. Každopádně by si měl dávat větší pozor na porušování pravidel v přítomnosti udavačů. Když nemůžou závodit, tak si aspoň poznamenávají a nahlašují, zkrátka… známe své lidi.


Nemůžu vynechat jména Willa Stevense, ale taky fakt, že k němu nemám co říct. Dýchá, jezdí, snad i závodí…
Nováčkem sezóny se nám stal nepochybně Max Verstappen, který možná nejezdí špatně, zato si myslím, že by FIA měla promyslet, jestli mu nedá větší kokpit, protože ve chvíli, kdy do monopostu usedne Max a jeho ego, v autě není místo. A on to jinak asi bude taky takový ten frajer, co má všechno na klobáse, vzhledem k tomu, že bez skrupulí odstaví auto u krajnice a v klidu si odejde. Takže závodit možná umí, parkování musíme dopilovat.


A na závěr je tady Sebastian Vettel, který spoustě lidem vytřel spolu s Ferrari zrak, protože o něm nejmenovaní lidé mluvili jako o nouzové náhradě za Allbonza a taky jako o člověku, který bude mít ještě mnoho možností vidět koncová světla jejich monopostů a přitom to bylo téměř naopak. Vzhledem k tomu, že těžko potrollíte trolla, odpustím si u jeho jména nějaké glosy a dám snad jen jednu radu: tajtrlíky z Merglu už radši netroll, oni maj už tak dost problémů mezi sebou, tak je beztak strašně otravuje, že by se museli spolčit a vymyslet nějaký šprým na tvou osobu.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama