Bernie Ecclestone: Dobrák nebo křivák?

1. září 2015 v 21:35 |  Nebudu mlčet
Je až s podivem, že muž jako Bernie, na kterého si většina fans F1 ukazuje jako na ničitele královny motosportu, dostal přes hubu jenom jednou. Jeho rozporuplná osobnost a kontroverzní názory už spoustě lidem vnukly myšlenku, že mu tehdy asi naložili málo. Teď to ale vypadá, že je Bernie přece jenom dobrák, kterému jde o zajímavou podívanou. A nebo taky pěkně falešný křivák…
Fakt je takový, že Bernie to hraje na všechny strany. Zasloužil se o to, že z ef jedničky tečou miliony, ale zároveň jí dojebal jako nikdo. A navíc fandí Alonsovi.

Onehda řekl Wolffovi, že se podel na současné pomalé smrti Formule 1, faktem ale je, že Toto má minimální podíl, ale jak už jsem jednou psala, je těžké přiznat, že jste kretén a břídil k tomu. No nic, popojedem.

Když se na konci minulého roku vyskytly finanční potíže ve stájích Marussia a Caterham, první jmenovaná stáj se raději na poslední závody vybodla, zatímco Caterham uspořádal dražbu různých věcí, kterých koupi přispěli lidé na to, aby Caterham dojel na poslední závod do Abú Dhabí. Protože peníze hýbou světem, mohli jste tehdy koupit fakt všechno. Monterky jezdce, reklamu na zrcátku nebo dokonce večeři s piloty (při které se určitě jezdci tvářili jako přátelé, protože každý člověk má rád, když se může cítit jako gigolo, kterému někdo zatáhne večeři - vlastně… docela by mě zajímalo, jestli ona večeře byla v ceně dražby a nebo kupující zatáhl zvlášť i večeři). Náš Bernard to označil za žebrání a dodal, že Caterhamu nedá ani cent.

Uplynulo pár měsíců a máme tady další finanční problémy stájí - zatímco Manor se vzpamatoval a ku podivu teď i přes 0 bodů v PK není nejzadluženější stájí v poli, problémy má Lotus, což ale není až tak s podivem. Jak jsem nedávno psala, zaměstnávat Maldonada se prostě prodraží, takže už nestačí ani peníze jeho sponzorů. On si sice dál říká, že pokud Renault koupí Lotus, má i tak své místo ve stáji jisté, ale on taky říká, že je dobrej jezdec, tak ho stejně nikdo nebere vážně.

No a najednou, když má problémy Lotus, se Bernie rozhodl, že jeho zaměstnancům zaplatí výplatu. Roztomilé, že? Je to vlastně tak trochu uznání, že jediný, kdo dělá ef jedna zajímavější je Pastor se svýma zabijáckýma variacema, o kterého by nechtěl v Itálii přijít, takže raději zacvaká práci zaměstnanců Lotusu sám.

Jakpak se zachová, až na někoho zaklepou exekutoři příště?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama